bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Wiaty samochodowe fotowoltaiczne - darmowe ładowanie auta ze słońca
27.05.2020

Wiaty samochodowe fotowoltaiczne - darmowe ładowanie auta ze słońca

Wiaty fotowoltaiczne  są bardzo ciekawym rozwiazaniem dla wszystkich posiadaczy aut elektrycznych np: Tesla, BMW, Nissan czy VW bo to sa liderzy obecnie w sprzedaży samochodów z napędem elektrycznym w Polsce.

Zadaszenie auta poprzez lekką konstrukcję nie wymagającą pozwolenia i projektu na budowę jest obecnie w modzie. Chroni to przed deszczem, kurzem i smogiem nasze samochody. A co jeśli dorzucimy jeszcze pokrycie dachu ogniwami PV solarnymi, które produkują darmowy prąd ?

Fotowoltaika to nie tylko elektrownia solarna na dachu domu ! Może to być też elektrownia na carporcie samochodowym, która generuje darmowy prąd albo ładuje za darmo nasze auto elektryczne, nasze prawo umożliwia takie podejście: można być prosumentem i produkować prąd na potrzeby własne.

W przypadku carport z panelami PV wychodzi zazwyczaj 3 lub 5 kWel na jedno - dwustanowiskowe stanowisko parkingowe dla naszego auta, to zupełnie wystarczy do ładowania auta praktycznie za darmo. Jeśli możemy dodatkowo połączyć takie zadaszenie auta z modułami PV wraz z dachem czyli elektrownią solarną pełnej skali, to  mamy już pełną energię elektryczną za darmo ze słońca do ładowania naszego elektryka ! 

Możemy zupełnie za darmo ładować auto z ładowaniem elektrycznym darmową energią ze słońca ! Jest to już popularne rozwiazanie w Europie południowej, gdzie już od dawna stanowiska parkingowe zarówno jedno-dwustanowiskowe ale też wielostanowiskowe, parkingi miejskie, gminne, hotelowe są pokryte panelami i modułami PV, które generują prąd na potrzeby własne obiektu, ale może to być też darmowa energia elektryczna do ładowania aut elektrycznych poprzez podłączone terminale ładowania aut elektrycznych do nich. 

Takie wiaty fotowoltaiczne oferowane są na rynku do samodzielnego montażu lub pod klucz - z projektem i montażem.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij