bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Tani pellet alternatywą ekogroszku i węgla
03.09.2018

Tani pellet alternatywą ekogroszku i węgla

Tani opał do pieca niekoniecznie musi się kojarzyć z węglem. W cenie ekogroszku można nabyć praktycznie wszędzie workowany tani pellet,który jest nie tylko ekologiczną alternatywą węgla ale też ekonomiczną. Kotły na pellet są bowiem bardziej sprawne,działają na zasadzie włącz/wyłącz czyli jak piece gazowe przez co zużywają mniej peletu. 

Test kotłów na pellet jest już na naszej stronie ! 

Pellet pachnie, pomaga utrzymać porządek w kotłowni i domu, można kupić go w workach co rozkłada zakup opału na raty. Te argumenty trafiają do każdego rozsądnego klienta.

Przed sezonem wielu producentów oferuje bardzo wysokiej klasy pellet workowany w korzystnych cenach. Na Mazurach znaleźliśmy w Mrągowie w popularnym markecie budowlanym nawet promocję na pellet - w bardzo korzystnej cenie.

Jak poznać czy oferowany pellet jest dobrej jakości i warto go kupić ?

Testów jest wiele, najlepiej kupić parę worków na próbę. Można pellet wrzucić do szklanki wody i zobaczyć jak szybko się rozpuszcza na trociny. Sprasowany dobry pellet będzie ścisły nawet w wodzie przez długi czas.

Można też sprawdzić pellet krusząc go - jeśli pellet jest solidnie prasowany z dobrego surowca - niełatwo się kruszy, peletki są długie i mają jasny kolor. Należy pamiętać, że nie każdy palnik i kocioł jest przystosowany do gorszego peletu - niektórzy producenci oferują piece i palniki z mechanicznym odżużlaniem....

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij