bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Rozwój elektromobilności w Polsce
24.10.2017

Rozwój elektromobilności w Polsce

Elektromobilność jest rozwiązaniem dla ograniczenia niskiej emisji. Na stanowisku ministerstwa środowiska podczas targów Poleko w Poznaniu promowana była własnie ta gałąź motoryzacji niskoemisyjnej. 

Elektromobilnośc ma być rozwiązaniem dla polskiej energetyki. Terminale stacji ładowania aut elektrycznych mają się dynamicznie rozwijać i pobierać energię elektryczną z naszych linii przesyłowych.Ma to wspomagać energtyke polską, tym bardziej, że pobór prądu ma być stały, wzrost samochodów elektrycznych ma być dwucyfrowy co roku.

Jak to wygląda w praktyce ?

Niezbyt różowo - w rozmowie z importerem popularnych stacji ładowania aut elektrycznych firmy Etrel, dowiedzieliśmy się że zapytań jest dużo, podmiotów realizujących montaż terminali ładowania elektryków jest już znacznie mniej. Wiele firm, nie mając zachęt ani dotacji rezygnuje z montażu stacji ładwania samochodów z napędem elektrycznym. Rozmawiając z importerami aut elektrycznych odpowiedź jest inna: nie ma infrastuktury więc popyt na auta elektryczne wzrasta ale znacznie poniżej oczekiwań.

Podsumowując: stoimy w miejscu robiąc małe kroczki.....

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij