bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Od 2035 roku w Unii Europejskiej tylko auta osobowe zero emisyjne
12.06.2022

Od 2035 roku w Unii Europejskiej tylko auta osobowe zero emisyjne

Zmiana przepisów prawa polega na tym, aby po 2035 r. w krajach UE możliwa była sprzedaż nowych samochodów tylko pod warunkiem, że są zeroemisyjne. Mówiąc inaczej, koniec ze sprzedażą nowych samochodów spalinowych, zarówno wyposażonych w silniki Diesla, benzynowe, jak i napędy hybrydowe. Zero to zero. To jeden z głównych elementów programu Fit for 55, który zakłada obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 55 proc. do 2030 r. i dojście do neutralności klimatycznej w 2050 r. Parlament Europejski przegłosował nowe przepisy, które wejdą w 2035 roku. W praktyce oznacza to koniec aut z napędem konwencjonalnym spalinowym w Europie.

Czy ten przepis da się utrzymać w mocy przy obecnym kryzysie paliwowym ? Wielu ekspertów wątpi czy będzie on możliwy do zrealizowania. Co z autami hybrydowymi ? Kolejne pytanie ekspertów, które stawia pod wątpliwość nowe przepisy. Producenci aut zainwestowali w technologię hybrydową duże nakłady pracy i środków. Obecnie w wielu krajach przy brakach rozwiniętej sieci ładowania aut elektrycznych - auta hybrydowe są ciekawszym rozwiązaniem do jazdy na codzień. Czy będą zatem hybrydy nadal sprzedawane po 2035 r w Unii Europejskiej ?

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij