bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Nowy sezon grzewczy - smog nie odpuszcza
18.10.2019

Nowy sezon grzewczy - smog nie odpuszcza

Nowy sezon grzewczy i ten sam kłopot. Smog powraca !

Specjalnie wybraliśmy się w tą samą drogę co roku - Warszawa - Mrągowo - żeby zobaczyć jak wygląda sprawa w duzych miastach ale też wsiach i miasteczkach, które nie wszystkie mają dostęp do ciepła sieciowego i gazu.

Nie trzeba było długo czekać aby zobaczyć kopciuchy - mimo miasta wielkosci Myszyniec - właściciele domów tuż przy drodze międzynarodowej w najlepsze kopcą - nic sobie z tego nie robiąc ? A może to koledzy burmistrza ??

W Przasnyszu, gdzie jest program wymiany pieców nie widać też, żeby wszyscy palili ekologiczny granulat tj pelet - kopeć nadal czuć w powietrzu. A przecież nowe piece ekologiczne spalają pellet ? Czyli paliwo ekologiczne z którego naprawdę nie da się wyczarować czarnego dymu......

Nie wygląda do dobrze, co gorsza nadal nie ma pyłomierzy i czujników pyłów PM w wielu miastach więc nie ma monitoringu. Może specjalnie ? Wtedy nie ma dowodów żeby krytykować radę miasta ??

W Warszawie przetarg na uruchomienie stacji pomiarowych PM też jakoś nie wyszedł w tym roku, stolica rusza w kolejny sezon bez możliwości rzetelnego pomiaru PM w swoich dzielnicach.

Reasumując, są działania, edukacja ekologiczna ale sytuacja nie ulega poprawie tak jakbyśmy sobie wszyscy życzyli.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij