bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Kocioł na pellet Sigma Ekopell 16 - opinie
22.03.2018

Kocioł na pellet Sigma Ekopell 16 - opinie

Kocioł co defro Sigma Ekopell - nie mylić z Sigma holzgaz firmy Cichewicz, który też jest w zestawieniu Topten ale kategorii kotły na drewno i biopaliwa.....

Emisja dobra ale nie powala: CO2 161, OGC 7 Pył 23 co daje 9 miejsce w naszej najlepszej 10tce kotłów na pellety.Za to cena dobra, nawet niska jak na Defro bo 10900 zł i winduje ona ten piec na 6 miejsce zestawienia w 2017.

Opinie o kotle mocno kontrowersyjne:  Również mam ten sam piec, i również mam ten samo problem spala za duzo peletu, ciagle sie rozpala i wygasza boje sie ze rachunek za prąd mi przyjdzie kolosalny. Czy mógłby mi ktoś pomóc, jakiś numer telefonu podać co by porozmawiać? ( opinia forum Murator )

Jak się okazuje piece i kotły Defro są solidne, znane ale to nie oznacza, że mają palic mniej i być bardziej oszczędne. Nic błędnego. Warto pamietać moi drodzy, że nawet parę procent różnicy sprawności cieplnej kotła, nie zrekompensuje nam zużycia paliwa. Mało tego, trzeba pamiętać że praw fizyki, kaloryczności paliwa się nie oszuka nawet najlepszym piecem czy palnikiem.

Dlatego kocioł znalazł się w połowie zestawienia i z racji podobieństwa konstrukcji do swoich braci trudno nam go jednoznacznie ocenić. Kryteria naszego porównania są obiektywne, punktacja też i to ona dała 6 miejsce temu urządzeniu w teście.

Proszę pamietać, że zestawienie zostało wykonane na podstawie danych publikowanych w konkursie TopTen 2017  Polskiej Izby Biomasy, gdzie kotły poddawane są corocznej  ocenie fachowców i ekspertów z politechnik oraz Powietrze Małopolska. My dodalismy punktację za emisję spalin, parametry i wyposażenie oraz ceny. Z racji faktu, że piece na pellet są dużo droższe niż standardowe, cena ma duże znaczenie w teście bo aż 40 % punktacji przyznawane jest za cenę. Zestawienie kotłów jest subiektywnym testem naszego komitetu, udział w zestawieniu jest bezpłatny dla producenta, a wszelkie uwagi prosimy kierować na nasz adres emailowy. Nie jesteśmy idealni, podane dane mogą odbiegać od aktualnych bo wielu producentów usprawnia swoje produkty, dlatego w przypadku zauważenia rozbieżności prosimy o kontakt z nami.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij