bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Kocioł na pellet Bio efekt SAS opinia
26.11.2017

Kocioł na pellet Bio efekt SAS opinia

10 miejsce w naszym rankingu najlepszych kotłów c.o z podajnikiem , na bazie parametrów weryfikowanych przez specjalistów Polskiej Izby Biomasy - konkursu Topten.

Emisja spalin kotła Sasa to mg/m3-  CO2 : 97 OGC: 7 Pył: 17 co stanowi około 10 tego miejsca wg emisji.

Opinie użytkowników są pozytywne, kocioł posiada budowę rurowo- półkową z ceramiką i zintegrowanym koszem zasypowym. Wbudowany palnik z podwójnym ślimakiem bazuje na rozwiązaniach stosowanych w wielu konstrukacjach zagranicznych - szczególnie w południowej Europie. Rozbudowana automatyka jest atutem.

Zalety kotła Bio efekt:

- kompaktowa budowa

- podwójny ślimak podawczy

- uniwersalny palnik

Wady:

- umiarkowana cena

- dość skomplikowany system podawania paliwa, który może być awaryjny

- półkowy wymiennik dość starej konstrukcji

Stosunek ceny, emisji oraz właściwości eksploatacyjnych stawia Bio efekt firmy SAS na 10 miejscu w rankingu dziecieciu najlepszych kotłów c.o na pellet w Polsce, zorganizowanym przez nasz komitet Antysmogowy. 

W rankingu emisji zajął 7 miejsce, stosunek cena - jakość - 4 miejsce, stosunek cena - parametry 5 miejsce. Ogólne wrażenie psuje palnik rynnowy, który przy słabej regulacji przesypuje paliwo i może sprawiać problemy użytkownikowi oraz dość skomplikowany system podawania paliwa, który może być po sezonach eksploatacji awaryjny. 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij