bądź ekologiczny

Facebook Facebook
ZDM cofnął zgodę na wjazd elektryków na Nowy Świat.
15.01.2018

ZDM cofnął zgodę na wjazd elektryków na Nowy Świat.

Jak donosi Wyborcza.pl Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie cofnął zgodę na wjazd samochodów elektrycznych i hybrydowych na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Urzędnicy tłumaczą to tym, że takich aut jest coraz więcej. Odwrotne działania i przywileje dla właścicieli pojazdów na prąd zapowiedział rząd.


Do wjazdu samochodów elektrycznych i hybrydowych na Trakt Królewski upoważniał identyfikator wydawany przez ZDM. To rozwiązanie wprowadzono w 2014 r. jako udogodnienie dla kierowców aut ekologicznych. Od 1 stycznia drogowcy zaprzestali wydawania identyfikatorów, o czym poinformował wczoraj portal TVN Warszawa.

– Naszym celem jest zmniejszenie ruchu na Trakcie Królewskim. To miejsce zabytkowe. W 2014 i w 2015 r. wydaliśmy tylko 152 identyfikatory dla takich samochodów, ale na koniec 2017 r. było ich już 1,2 tys. Liczba bardzo szybko rosła, stąd nasza decyzja – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. W rozmowie ze „Stołeczną” dodała, że wydane już identyfikatory zachowują ważność najpóźniej do końca marca. – Zdarza się, że na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie autobusy stoją w korkach. Wielu kierowców aut hybrydowych i elektrycznych traktowało te ulice jako drogi przejazdowe do innych dzielnic – zauważa Gałec

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij