bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Zakaz palenia węglem brunatnym - prawda czy fałsz ?
08.07.2020

Zakaz palenia węglem brunatnym - prawda czy fałsz ?

Jak donoszą nam użytkownicy kotłów c.o, alarmy smogowe - mimo nowych zakazów i norm, państwowe spólki w najlepsze sprzedają zakazane gatunki węgla. Świadczy o tym paragon na fotce z Bełchatowa, datowany  w tym roku. Jak widać, rząd nie wspiera ekologii a wręcz przez swoje spółki ją niszczy !

Jest to kropla w morzu potrzeb, takich składów są tysiące - sprzedaż zakazanego węgla brunatnego, mułów i flotów idzie nadal bez problemu. Tani opał do kupienia jest wszędzie - mimo, że jest nieekologiczny i zakazany.

Dlatego nasz komitet spytał się spółki GIEK SA na ten temat oraz wysłał zgłoszenie do łódzkiej inspekcji handlowej ze zgłoszeniem przestępstwa. Niestety wiemy o tym, że ciągla walka o zakaz palenia węglem jest jak walka z wiatrakami w Polsce. Nasz rząd stosuje fasadowe kroki, nie egzekwowalne mydląc oczy wszystkim. Straże miejsce i gminne nie walczą ze smogiem ani trucicielami, mamy non stop zgłoszenia w tym zakresie. Odpowiedzi na nasze zgłoszenia są lakoniczne i mało logiczne. 

Dekarbonizacja Europy, jest już faktem, niezaleznie czy naszym górnikom i posłom się to podoba czy nie. 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij