bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Zakaz palenia w kopciuchach.
20.09.2017

Zakaz palenia w kopciuchach.

Od 1 października tego roku zacznie obowiązywać rozporządzenie resortu rozwoju, które zaostrza normy emisyjne dla domowych kotłów grzewczych. Ma to przyczynić się do ograniczenia smogu. Rozporządzenie wprowadza jednak okres przejściowy, zgodnie z którym kotły wyprodukowane do 1 października będzie można wprowadzić do obrotu i do użytkowania do końca czerwca 2018 roku.

Resort rozwoju w środowym komunikacie poinformował, że w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe.

Dokument, który był przygotowywany w porozumieniu z Ministrem Środowiska, został wcześniej poddany procedurze notyfikacji w Komisji Europejskiej.

Program Czyste Powietrze

Regulacja, która zacznie obowiązywać od 1 października 2017 r., przewiduje restrykcyjne wymagania dla kotłów produkowanych i instalowanych w Polsce. Rozwiązania te dotyczyć będą kotłów do 500 kW, czyli tych używanych w gospodarstwach domowych oraz małych i średnich zakładach.

 

zródło: TVN

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij