bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Wizyta w ONZ
24.10.2017

Wizyta w ONZ

Wg danych UNESCO ponad 600 mln dzieci żyje w rejonach objętych smogiem. Szacuje się że blisko 600 tys dzieci poniżej 5 roku życia umiera z powodu powikłań związanych z przewlekłym wpływem zanieczyszczeń powietrza.

W Polsce, upraszczając algortymy wyliczeń UNESCO, blisko 4 tys dzieci umiera w wieku przed 5 lat z powodu znieczyszczenia powietrza ( źródło TOK FM, audycja o wpływu smogu w ramach akcji PA PA SMOG 24.10.17).

Zanieczyszczenie powietrza cząstkami pyłu stałego PM 2,5 i PM 10 wg ostatniej konferencji dotyczącej wpływu smogu na zdrowie, wpływa dosłownie na wszystko:

  • rozwój chorób nowotworowych 
  • rozwój chorób wieńcowych
  • rozwój cukrzycy 
Co ciekawe, obecne działania środowiskowe, rządu oraz wielu organizacji społecznych koncentrują się na redukcji emisji poprzez modernizację palenisk oraz stosowanie niskoemisyjnyych kotłow c.o.
 
 Z naszego doświadczenia trzeba likwidować przyczyny  a nie poprawiać skutki. Aby aktywnie walczyć ze smogiem trzeba inwestować w rozwój:
- programów ograniczania niskiej emisji w tym promocję niskoemysjnych piecy c.o
- ekologicznych paliw i biopaliw, likwidując dostęp do węgla, mułów, pyłów i miałów węglowych
- elektromobilności celem obniżenia emisji z transportu kołowego
- ciepła sieciowego - gdyż tylko ono jest w pełni kontrolowalne i ekonomicznie opłacalne w kontekście  drogich filtrów i systemów DeNOX DeSOX czyli oczyszczania spalin.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij