bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Targi przemysłu drzewnego DREMA dbają o ekologię
09.09.2017

Targi przemysłu drzewnego DREMA dbają o ekologię

Targi przemysłu drzewnego dbają o ekologię. Organizatorzy targów Drema zaprosili nas do prezentacji metod walki ze smogiem. 

Spalanie biomasy pochodzenia leśnego, to dla przemysłu drzewnego ważny aspekt ekonomiczny.Biomasa używana jest bowiem do suszenia drewna, całym rokiem co mocno wpływa na koszt produkcji mebli czy obróbki drewna.

Nie dziwi fakt, że właściciele tartaków, stolarni i fabryk mebli szukają taniego ogrzewania, które będzie im obniżało koszty operacyjne.Ważnym aspektem jednak jest fakt, zeby ogrzewanie tartaku było też ekologiczne.

Nasz komitet, został zaproszony na targi Drema dzięki uprzejmości organizatorów, celem prezentowania ekologiczmych metod ogrzewania, co ma znacząco wpływać na ograniczenie smogu. Niestety nasz komitet miał już wiele zgłoszeń właśnie na tartaki i stolarnie, które nie zawsze dbają o ekologię. Nawet jeden tartak z Mazur jest na niechlubnej liście trucicieli......

Naszym zdaniem stosując nowoczesne piece na biomasę 5 klasy emisji, możemy ogrzewać tartak lub stolarnie efektywnie ale i ekologicznie, a ceny tych kotłów nie są znacząco wyższe od starszych konstrukcji.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij