bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Targi energetyczne w Lublinie
26.11.2017

Targi energetyczne w Lublinie

Targi na "ścianie wschodniej" tj w Lublinie są o tyle ważne dla naszego komitetu antysmogowego, że mamy mnóstwo zgłoszeń z tego rejonu na temat smogu. 

Wielokrotnie wskazywano na wiely konferencjach oraz w sejmie, że ściana wschodnia z racji na niższe zarobki boryka się z tzw ubóstwem energetycznym - nie wszystkich stać na opał ekologiczny i spala się tam praktycznie wszystko. A trzeba dodać do tego, że sieć gazowa nie jest tu dobrze rozwinięta i jest wiele sporych miejscowości bez gazu np Zambrów.

Co ciekawego pokazano w Lublinie ?

Pokazano całkiem sporo, wystawcy zeprezentowali nowe terminale ładowania aut elektrycznych dzięki spółce PKP a także dzięki PGE samochody elektryczne oraz stacje ich ładowania. Nie zabrakło też paru seminariów na ktorym poruszono problemy ze smogiem w kontekście niezależności energetycznej gmin na Lubelszczyżnie. Działają bowiem w Lublinie nawet 2 klastry energetyczne, które m.in promują alternatywne źródła energii dla węgla.

 

 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij