bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Spotkania informacyjne w sprawie dofinansowań na wymianę piecy
11.04.2017

Spotkania informacyjne w sprawie dofinansowań na wymianę piecy

W wielu gminach ruszyły spotkania informacyjne w sprawie dofinansowań na wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne.

Podczas spotkań omawiane są programy oferujące preferencyjne warunki okolicznym mieszkańcom na wymianę lub zakup urządzenia grzewczego. Zazwyczaj to są nowoczesne piece na biopaliwa i opał ekologiczny ,które nie posiadają możliwości spalania rusztowego węgla i śmieci.

Takie ekologiczne kotły c.o z podanikiem, posiadają zazwyczaj palnik, automatykę sterującą i zbiornik paliwa.Pracują autonomicznie i bezobsługowo a spalają opał ekologiczny: pellet lub biomasę albo drewno.

Wyjątkiem od tej reguły są piece zgazowujące drewno, które też podlegają wymianie.Nie posiadają one klasycznego rusztu i spalać można w nich tylko drewno opałowe.Kotły c.o na zgazowanie drewna są bardzo ekologiczne i ekonomiczne.

Na niektórych spotkaniach jesteśmy zapraszani, i uczymy mieszkańców i spalać ekologicznie opal, co to są ekologiczne kotły i jak walczyć ze smogiem. Nasze szkolenia są bezpłatne dla gmin więc zapraszamy do współpracy.

 


Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij