bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Smog w Polsce podczas kwarantanny
11.04.2020

Smog w Polsce podczas kwarantanny

W Polsce mamy najwyższy poziom smogu podczas okresu społecznej kwarantanny w całej Europie !

Dane są wysoce niepokojące  - wszyscy siedzimy w domach i grzejemy się. Pogoda wiosenna ale noce chłodne, wszyscy się ogrzewamy tylko jeśli cała Europa używa biomasy, gazu itp to my grzejemy się nadal węglem. Efekt - smog prawie w całej Polsce na takim samym poziomie jakby nie było społecznej izolacji.

Na wielu konferencjach podnoszono, że prawie 60 % emisji spalin w Polsce to małe paleniska domowe. Niestety poszczególne rządy bagatelizowały ten współczynnik, mówiło się ciągle o przyczynie smogu od ruchu kołowego a nie od piecy. Same piece nawet nie do końca są winne co jakość paliw. Głupota energetyczna - bo tak można nazwać osoby spalające śmieci, miał węglowy czy sam węgiel. Społeczeństwo niedojrzałe i zupełnie obojętnę na ekologię i nasze zdrowie - to efekt wieloletnich zaniedbań w edukacji ekologciznej.

Poza samymi urzadzeniami grzewczymi wyróżniamy się w Europie zupełną niewiedzą w zakresie:

  • obsługi urządzeń - można spalac bez dymu paliwa stałe ale trzeba wiedzieć jak
  • paliw i opału do pieców - nawet w Rumunii czy Ukrainie wiadomo, że drewno ma być suche żeby je efektywnie spalić bez dymu. W Polsce nadal drewno się stosuje niezaleznie czy suche czy mokre. A w Wielkiej Brytanii np wprowadzono zakaz sprzedaży drewna innego niż suche i sezonowane
  • wpływu ekologii na nasze zdrowie - trujemy się a potem mamy najwyższy współczynnik zachorowań na raka
Wpływ smogu na koronawirusa jest też oczywisty - pisalismy o tym  już jak wpływa na nasze zdrowie smog. Tracimy odporność, zwiększa się przyswajalność wirusów i zarazków, osłabiamy sobie przezierność tkanek itp. Smog to przyczyna największej ilości zgonów w Polsce - więcej niż wypadki drogowe czy nawet aktualny koronawirus.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij