bądź ekologiczny

Facebook Facebook

Forum

Forum o czystym ogrzewaniu: Sadpal - środek do czyszczenia pieców

Autor
Data dodania
Treść postu
moderator

Ilość postów: 4

14.02.2014
13:21
Katalizator do spalania sadzy, dodatek do paliw stałych Sadpal, pomaga w ograniczeniu powstawania sadzy w kotłach na paliwa stałe. Cytat ze strony producenta: ""SADPAL” jest zielonym proszkiem – mieszaniną soli nieorganicznych, które w temperaturze powyżej 340°C ulegają rozkładowi na substancje posiadające właściwości katalityczne.Służy do dopalania sadzy i substancji organicznych do końcowego produktu – dwutlenku węgla i wody. Stosowanie „SADPALU” nie niszczy palenisk rusztowych i instalacji odprowadzających spaliny – przeciwnie, przedłuża ich żywotność (ekspertyza AGH Inst. Inżynierii Materiałowej w Krakowie z dnia 1991.02.20). „SADPAL” nie jest środkiem palnym, toksycznym, nie wybuchowym, nie powodującym zagrożeń z tytułu jego niewłaściwego zastosowania lub przedawkowania. Z powodzeniem jest stosowany od 1991 r. w kilkuset zakładach oraz u tysięcy odbiorców indywidualnych. „SADPAL” likwiduje sadzę, tlenek węgla i koksik przez ich dopalanie. Nie spalone węglowodory w tym benzopiren, są dopalane wraz z sadzą. Tlenek węgla utlenia się do dwutlenku węgla.Obniżenie w gazach wylotowych poziomu SO 2 o 10-20% i NOx o 5 - 10% jest efektem ich związania przez składniki „Sadpalu”." Macie Państwo doświadczenie z tym produktem? Zapraszamy do dzielenia się opiniami. [img src="http://static.pokazywarka.pl/i/2691484/378084/sadpal.jpg"]
Katalizator do spalania sadzy, dodatek do paliw stałych Sadpal, pomaga w ograniczeniu powstawania sadzy w kotłach na paliwa stałe.
Cytat ze strony producenta:
""SADPAL” jest zielonym proszkiem – mieszaniną soli nieorganicznych, które w temperaturze powyżej 340°C ulegają rozkładowi na substancje posiadające właściwości katalityczne.Służy do dopalania sadzy i substancji organicznych do końcowego produktu – dwutlenku węgla i wody. Stosowanie „SADPALU” nie niszczy palenisk rusztowych i instalacji odprowadzających spaliny – przeciwnie, przedłuża ich żywotność (ekspertyza AGH Inst. Inżynierii Materiałowej w Krakowie z dnia 1991.02.20). „SADPAL” nie jest środkiem palnym, toksycznym, nie wybuchowym, nie powodującym zagrożeń z tytułu jego niewłaściwego zastosowania lub przedawkowania. Z powodzeniem jest stosowany od 1991 r. w kilkuset zakładach oraz u tysięcy odbiorców indywidualnych. „SADPAL” likwiduje sadzę, tlenek węgla i koksik przez ich dopalanie. Nie spalone węglowodory w tym benzopiren, są dopalane wraz z sadzą. Tlenek węgla utlenia się do dwutlenku węgla.Obniżenie w gazach wylotowych poziomu SO 2 o 10-20% i NOx o 5 - 10% jest efektem ich związania przez składniki „Sadpalu”."
Macie Państwo doświadczenie z tym produktem? Zapraszamy do dzielenia się opiniami.
Paweł

Ilość postów: 2

17.02.2014
00:28
Witam Ja stosowałem przez dłuższy czas sadpal ale taki w opakowaniu 1KG. W zasadzie to to samo tylko ten powyżej łatwiejszy do stosowania w kominkach. Jak w instrukcji pisze by stosować do podawania łyżeczkę drewnianą - metalowa rdzewieje - sugerować to może właściwości korozyjne preparatu. Dlatego BARDZO WAŻNYM jest fakt by stosować preparat tylko i wyłącznie na rozpalony mocno do czerwoności żar. Wtedy stosowanie środku jest bezpieczne i w rzeczywistości pomaga utrzymać w czystości kocioł jak i komin.
Witam
Ja stosowałem przez dłuższy czas sadpal ale taki w opakowaniu 1KG. W zasadzie to to samo tylko ten powyżej łatwiejszy do stosowania w kominkach.
Jak w instrukcji pisze by stosować do podawania łyżeczkę drewnianą - metalowa rdzewieje - sugerować to może właściwości korozyjne preparatu.
Dlatego BARDZO WAŻNYM jest fakt by stosować preparat tylko i wyłącznie na rozpalony mocno do czerwoności żar.
Wtedy stosowanie środku jest bezpieczne i w rzeczywistości pomaga utrzymać w czystości kocioł jak i komin.
  • Aby dodać odpowiedź, musisz być zalogowany

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij