bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Rusza program Moje Ciepło.
12.05.2022

Rusza program Moje Ciepło.

Pompa ciepła z dotacją ! Rusza nabór wniosków w programie „ Moje ciepło” .

Od 29.04.2022 można uzyskać od 7 do 21 tys zł na zakup i montaż pompy ciepła w domu o podwyższonym standardzie energetycznym. W przeciwieństwie do programu „ Czyste Powietrze” program skierowany jest do właścicieli nowych budynków a nie do starszych budynków.

 

Od 7 do 21 tys zł dotacji na zakup i montaż pomp ciepła

Popularność programu „moje ciepło” może być zbliżona do sukcesu programu „mój prąd” , który pobudził rynek fotowoltaiki w Polsce. Wsparcie finansowe z NFOŚiGW ma być udzielane w formie dotacji stanowiących od 30 do 45 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. To oznacza, że na zakup i montaż wybranej pompy ciepła będzie można dostać od 7 do 21 tys. zł, w zależności od rodzaju zamontowanej pompy ciepła. Pieniędzy powinno wystarczyć dla sporego grona wnioskodawców, gdyż budżet programu „Moje Ciepło” wyniesie aż 600 mln zł.

 

Podwyższony standard energetycznego budynku – warunek konieczny

Warunkiem otrzymania dotacji na pompę ciepła jest uzyskanie podwyższonego standardu energetycznego budynku co oznacza  że wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (EP) na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej  (EPH+W) może wynosić maksymalnie 63 kWh (na metr kw. powierzchni domu w ciągu roku) dla wniosków składanych w 2022 r. oraz 55 kWh dla wniosków składanych w kolejnych latach funkcjonowania programu „Moje Ciepło”.

Jak złożyć wniosek ?

Jak złożyć wniosek do programu „ Moje ciepło” ?. Generator wniosków online znajduje się na stronie ministerstwa pod tym linkiem:

https://gwd.nfosigw.gov.pl/

 

Dotacja obejmuje praktycznie każdy rodzaj pompy ciepła – gruntowa, powietrzna lub powietrze – woda. Nie ma znaczenia czy pompa ciepła jest niskotemperaturowa czy wysokotemperaturowa oraz czy monoblock czy split. Lista pomp dofinansowanych w programie moje ciepło znajduje się pod tym linkiem na naszej dedykowanej podstronie www.

 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij