bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Raport  EAŚ - stężenie benzopirenów
23.05.2016

Raport EAŚ - stężenie benzopirenów

Mapy i wykresy najnowszego raportu EAŚ nie pozostawiają wątpliwości, jeśli chodzi o emisję cząsteczek stałych, czyli po prostu dymu i popiołu, nadal jesteśmy na czele Europy. Mapa stężeń rakotwórczego benzopirenu nie pozostawia złudzeń, że choroby nowotworowe będą nadal często przyczyną zgonów w naszym kraju.

Najnowszy raport EAŚ w dość dokładny sposób opisuje skutki szkodliwych emisji do atmosfery w ostatnich latach w Polsce. Co ciekawe najwięcej przypadków zgonów, gdzie winne było zanieczyszczenie, zanotowano w Niemczech, gdzie emisja jest znacznie niższa niż w Polsce. Obok nich przodują Włochy, które wśród państw Europy wydzielają najwięcej ozonu do atmosfery. Ten silnie toksyczny związek używany jest między innymi do wyjaławiania wody pitnej. Polska zdecydowanie prowadzi gdy spojrzeć na mapę wystawienia mieszkańców na działanie benzopirenów. Są one przede wszystkim składnikiem smogu. 
 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij