bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Pomiary emisji aut - kontrole policji i itd
09.11.2019

Pomiary emisji aut - kontrole policji i itd

W walce ze smogiem o czyste powietrze dojdą kolejne kontrole, tym razem pomiary emisji spalin w autach. Dokonują już tego niektóre stacje diagnostyczne a także kontrole inspekcji drogowej i policji.

Nie wielu zdaje sobie sprawę, że auta nawet te z aktualnymi normami euro, emitują nawet kilkadziesiąt gram CO2 na 1 km przejechanej trasy ! Nie dziwi zatem fakt, że wszelkie statystki pokazują, że transport drogowy jest w top 5 przyczyn smogu. 

Istotnym elementem walki ze smogiem jest nie tylko eliminowanie kopciuchów i starych pieców węglowych ale także starych aut, nie spełniających aktualnych norm. A takich samochodów z wyciętymi filtrami DPF, uszkodzonymi lub wyciętymi katalizatorami jest cała masa. Co ciekawe - nie koniecznie aktualny własciciel auta musi zdawać sobie z tego sprawę - nieuczciwi handlarze aut potrafią doskonale zatuszować niesprawność katalizatora - dlatego kontrole emisji i pomiary spalin samochodów umożliwią sprawdzenie - czy mamy sprawny katalizator czy nie.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij