bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Pomagamy Ukrainie
06.03.2022

Pomagamy Ukrainie

Nasz komitet antysmogowy nie tylko walczy ze smogiem i wspiera ekologię ale też pomaga potrzebującym. Na Ukrainę wysłaliśmy paczki z odzieżą dla dzieci oraz artykułami medycznymi pierwszej potrzeby ( środki odkarzające i opatrunkowe, pianki do leczenia poparzeń czy leki przeciwbólowe ). 

W kontekście aktualnej wojny na Ukrainie, warto zwrócić uwagę na istotny aspekt tego konflktu. Jednym z jego przyczyn jest próba uniezaleznienia się energetycznego Europy od Rosji. Apekt ekologii w Europie oraz transformacji energetycznej a w szczególności próby wprowadzenia niezalezności energetycznej to popularne tematy polityczne od lat. Teraz w obliczu wojny, okazuje się jednak, że traktowane były po macoszemu i niestety niezbyt skutecznie. Europa nie zdołała uzyskać 100 % niezależności energetycznej od Rosji i będzie ponosiła tego koszty oraz konsekwencje. W Polsce próbujemy ochodzić od węgla czy paliw odnawialnych jak np słoma - których zasoby mamy od lat. Wprowadzane są dotacje np na pellet, który jest zasobem sztucznym, nie odnawialnym i nie zapewnia nam absolutnie żadnej niezależności energetycznej. Dotacje są na kotły gazowe, które zużywają rosyjski gaz czy na prąd, który wytwarzamy z węgla.

Nie ma dotacji na odnawialne zasoby biomasy np: słoma, pellet czy brykiet ze słomy albo zrębki drzewne. Czyli na najbardziej odnawialne paliwa, gwarantujące nam niezalezność energetyczną nie są w ogóle promowane i dotowane przez państwo. Dlaczego ?

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij