bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Podwyżki cen pelletu i węgla = zwiększenie smogu
16.03.2022

Podwyżki cen pelletu i węgla = zwiększenie smogu

Radykalne podwyżki cen paliw ekologicznych w tym pelletu ( cena na dziś ponad 1600 zł ) i węgla eko groszku ( cena powyżej 2000 zł ) przynoszą smutne informacje na temat smogu. Użytkownicy pieców i kotłów co na paliwa stałe szukają oszczędności i często w nocy palą czym popadnie.

Dlaczego w nocy jest większy smog niż za dnia ?

Odpowiedź jest prosta - nikt nic nie widzi ! Można palić czym popadnie, dodatkowo pod osłoną nocy raczej nie ma na dworze nikogo więc też nikt nie poczuje. Straż miejska i gminna też zazwyczaj nie pracuje, nie ma eko patroli więc można spalać dowolnie wszystko -  nawet śmieci. A to czuć od razu ! Nasz eko patrol był wieczorem na Podlasiu i Mazurach gdzie po 22.00 jest dosłownie masakra. Wszyscy palą czym popadnie.

Wzrost cen peletu i węgla oraz gazu czyli najpopularniejszych nośników energii cieplnej spowodował, że duża cześć użytkowników uruchomiła swoje stare piece na opał stały - niestety w celu spalania najtańszych paliw a w zasadzie odpadów i śmieci. Czuć to i widać w nocy w małych miejscowościach.....

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij