bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Początek jesieni i już mamy problem
25.10.2016

Początek jesieni i już mamy problem

Początek sezonu grzewczego za nami, a jak donoszą komitety antysmogowe np: z Dolnego Śląska już mamy przekroczenia w emisji spalin przydomowych kotłów c.o i pieców.

Problem tkwi w wielu płaszczyznach ale podstawowa to edukacja.

Jeśli mamy strone www.czysteogrzewanie.pl , które pisze o spalaniu drewna zamiast węgla- drewniana pułapka - to mamy naprawdę problem edukacyjny. Strona ta otwarcie promuje spalanie węgla i działa zupełnie odwrotnie od zamierzonego skutku jej twórców.

Pseudo ekologiczna strona www.czysteogrzewanie.pl namawiajaca do ekogicznego spalania węgla w Polsce sieje zamęt w internecie. Proszę zobaczyć, cytując radosną twórczość :

Drewno jako opał wymaga wię­cej zachodu w przy­go­to­wa­niu, częst­szych wizyt w kotłowni i więk­szej sta­ran­no­ści w spa­la­niu, aby uzy­skana ilość ener­gii w sto­sunku do kosztu drewna czy­niła tę dzia­łal­ność opła­calną w sto­sunku do ogrze­wa­nia węglem. Przy pale­niu drew­nem dużo można zepsuć, a co za tym idzie spraw­ność kotła opa­la­nego drew­nem może być bar­dzo różna, w tym także znikoma.

Drewno jest dużo bardziej ekologicznym paliwem niz węgiel - to tak samo jak porównać pellet do ekogroszku - analogia jest ta sama. 

Spalanie węgla powinno być zakazane w przydomowych paleniskach, z tego co wiemy to już są tworzone specjalne akty prawne na ten temat.

Nie trujmy się nawzajem ! Szanujmy zdrowie !

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij