bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Odpowiedzialność społeczna gmin za smog
11.07.2017

Odpowiedzialność społeczna gmin za smog

Jak donosi krakowska gazeta wyborcza:

Władze Zakopanego nie będą mogły pobierać opłaty klimatycznej, dopóki miasto boryka się z olbrzymim problemem smogu - orzekł w poniedziałek wojewódzki sąd administracyjny. Sprawę do sądu skierował jeden z turystów, który uznał, że płacenie pod Giewontem podatku od czystego powietrza jest bezzasadne. 

„Czyste górskie powietrze” to wyrażenie, które w stolicy polskich Tatr brzmi jak oksymoron. Szczególnie w sezonie grzewczym bywają dni, gdy stężenie trujących substancji PM 10 sięga nawet 400 mikrogramów na metr sześcienny. Tak duży smog nie przeszkadzał jednak władzom Zakopanego w tym, by pobierać od turystów opłatę klimatyczną.

Może ten wyrok da do myślenia władzom lokalnym, gminom, że za walkę ze smogiem są one totalnie odpowiedzialne i powinny ponosić odpowiedzialność społeczną. 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij