bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Nowy sezon grzewczy - smog nadal jest !
15.10.2021

Nowy sezon grzewczy - smog nadal jest !

Niestety wyniki z naszego społecznego patrolu nie napawają optymizmem. Smog jest i radzi sobie dobrze - można parafrazować.

Mimo dużych nakładów na wymianę pieców, modernizację kotłowni, kampanie społeczne - nadal praktycznie w każdej wsi i mieście można spotkać lokalnego kopciucha, który w biały dzień olewa przepisy i kopci - paląc albo śmieci albo jakieś gumy czy kalosze.

Nasuwa się automatycznie pytanie : po co jest straż miejska i gminna i czy jest sens utrzymywać tą formację ?  Są to duże nakłady finansowe obywateli - tylko jest pytanie gdzie są ci strażnicy ? Wlepiają mandaty za złe parkowane czy bez sensu monitorują miasta nie widząc co się dzieje.

Odnosimy wrażenie - że całkowitą odpowiedzialność za smog ponoszą lokalne władze i samorządy - które lekceważą sobie to zjawisko - nie chcąc narażać się przyszłym wyborcom. Prawda brutalna ale prawdziwa......

Film o smogu naszego komitetu - pod tym linkiem

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij