bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Nowe przepisy dotyczące ładowarek pojazdów elektrycznych
04.10.2020

Nowe przepisy dotyczące ładowarek pojazdów elektrycznych

Zgodnie z założeniami nowej unijnej dyrektywy EPBD 2018/844, budynki mieszkalne i użyteczności publicznej (zarówno nowe, jak i poddawane renowacji) będą musiały być wyposażone w odpowiednią infrastrukturę do budowy terminali ładowania aut elektrycznych lub podłączanie domowych ładowarek samochodów z napędem elektrycznym.

W przypadku nowo budowanych budynków mieszkalnych na wspólnotach mieszkaniowych będzie ciążył wymóg zabezpieczenia infrastruktury ładowania dla wszystkich miejsc parkingowych. Natomiast w przypadku budynków użyteczności publicznej, biur i generalnie budynków niemieszkalnych będzie obowiązywał wymóg wyposażenia 20 % miejsc parkingowych i wyposażenia ich w infrastrukturę do ładowania aut elektrycznych.

Nowe przepisy na pewno przyczynią się do dalszego dynamicznego wzrostu elektromobilności, bo wciąż wg badań ograniczeniem w Polsce dla klientów, jest brak komfortowej infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij