bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Mobilne centra informacyjne programu Czyste Powietrze
27.07.2020

Mobilne centra informacyjne programu Czyste Powietrze

W dwóch województwach otworzono mobilne centra informacyjne poruszajace się po danym regionie. Mobilne biuro jest zorganizowane w aucie dostawczym, w którym można uzyskać wszystkie informacje o dotacjach w programie Czyste Powietrze. 

Innowacyjność projektu ma polegać na możliwości dotarcia do nawet małych miejscowości, w których nie było do tej pory możliwości dotarcia do punktu informacyjnego programu. Były one tylko w dużych miastach wojewódzkich. Obecnie mieszkańcy nawet małych miejscowości mogą mieć dostęp do informacji jak zmienić piec węglowy na nowy bez stresu na miejscu. Smog jest lokalny - dlatego popieramy takie akcje gdyż to właśnie w małych miejscowościach zimą jest naprawdę duży smog. 

Przypominamy, ze Czyste Powietrze to program rządowy wspierający zakup lub modernizację starej kotłowni węglowej na energooszczędną ekologiczną, zasilaną prądem, pompą ciepła, gazem czy biomasą.

W nowej odsłonie programu skrócono czas rozpatrywania wniosków, zintegrowano program z innym rządowym programem Mój Prąd - w którym na zakup instalacji fotwoltaicznej jest też dotacja ( 5000 zł ).

Program Czyste Powietrze szczegółowo opisany jest pod tym linkiem

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij