bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Mamy wiosne - ale lokalni truciciele nie odpuszczają
29.03.2019

Mamy wiosne - ale lokalni truciciele nie odpuszczają

Walka ze smogiem poprzez zmiany w prawie, szeroką edukację ekologiczną, wymianę piecy, wzrost świadomości społeczeństwa można powiedzieć, że widać tylko w dużych miastach.

Jak nam wysyłają czytelnicy, na wsiach gdzie kontrola jest mniejsza, brak jest straży miejskiej itp - lokalni truciciele kopcą w najlepsze. 

Mimo wiosny, wzrostu temperatur takie bezmyślne osoby nadal spalają śmieci, floty, miały w najlepsze. Nikt nie może ich skontrolować więc robią co chcą.

Nie trzeba daleko szukać - ostatnio przejeżdżaliśmy przez Podlasie i Lubelskie - w Myszyńcu czy Łukowie kopcą bezkarnie z komina kopciuchy - niestety władze miasta nie robią NIC. Ręce opadają......

Co gorsza widzieliśmy ludzi biegających w takich warunkach - strach pomyśleć co oni wdychają...

Ryba się psuje od głowy - jeśli lokalne władze nie będą zwalczały takich bezmyślnych właścicieli kopciuchów nic nie będzie się dalej działo. Nasuwa się też ważne pytanie:

Prawo ma być równe - dlaczego niektórzy obywatele inwestują pieniądze w odnawialne ekologiczne źródła energii - a są truci przez bezmyślnych sąsiadów? 

Jeśli prawo jest równe albo tacy trucicielie płacą mandaty albo są przymuszeni do zmiany pieca......

Prosimy zgłaszać nadal takie osoby na nasze pogotowie antysmogowe.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij