bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Kotły na pellet Defro BioSlim opinia
28.03.2018

Kotły na pellet Defro BioSlim opinia

Marki Defro nie trzeba przedstawiać, szeroko reklamowana i widzialna na wielu targach. Kocioł BioSlim 15 zajął w naszym zestawieniu 2 miejsce, nieznacznie przegrywając z Compact Pellet Cichewicza i to w zasadzie ceną.

BioSlim zajał 6 miejsce w emisji notując: 121 CO2 , 1 OGC ( tu jest liderem ) oraz 23 Pyłu.W zesawieniu parametrów i wyposazenia był już wyżej, a biorąc pod uwagę cenę 10990 zł zajął sumarycznie 2 miejsce. Tu podobnie jak w przypadku 1 miejsca, cena podbiła miejsce urządzenia w tym zestawieniu na czołówkę.

Kocioł posiada budowę kompaktową, zintegrowany kosz zasypowy i zaawansowaną automatykę. Posiada bogate wyposażenie m.in sterowanie ADAPTIVE CONTROL, moduł Internet, stopki poziomujące, Zapalarka, wentylator wyciągowy, palnik pelletowy z automatycznym czyszczeniem, ekomonizery.

Opinie w internecie są różne - jedna z przykładowych z forum Murator

Instrukcja DTR jest napisana wg. mnie lakonicznie i nie zawsze pokrywa się z tym co na panelu . Po prostu serwisant/inżynier/wynalazca sam sobie napisał dla siebie aby nie zapomniał gdzie co jest bo dla zielonego człowieka z palenia, objaśnienia co do nastaw za wiele tam nie ma jeśli chodzi o ustawienie palnika. Piec powinien być też regulowany na zimno a nie kiedy już trochę grzeje. Ponieważ nastawy mogą wprowadzać w błąd z tego co zauważyłem podczas obserwacji. O ile Defro się chwali że jedna z największych firm kotlarskich tak serwis jak i kontakt z firmą to słabiutko oceniam także jeśli macie jakieś inne firmy blisko swojego zamieszkania czy dobrego serwisanta z doświadczeniem w regulacji pieca z palnikiem na pelet to możecie śmiało rozglądać się za innym peleciakiem

Proszę pamietać, że zestawienie zostało wykonane na podstawie danych publikowanych w konkursie TopTen 2017  Polskiej Izby Biomasy, gdzie kotły poddawane są corocznej  ocenie fachowców i ekspertów z politechnik. My dodalismy punktację za emisję spalin, parametry i wyposażenie oraz ceny. Z racji faktu, że piece na pellet są dużo droższe niż standardowe, cena ma duże znaczenie w teście bo aż 40 % punktacji przyznawane jest za cenę. Zestawienie kotłów jest subiektywnym testem naszego komitetu, udział w zestawieniu jest bezpłatny dla producenta, a wszelkie uwagi prosimy kierować na nasz adres emailowy. Nie jesteśmy idealni, podane dane mogą odbiegać od aktualnych bo wielu producentów usprawnia swoje produkty, dlatego w przypadku zauważenia rozbieżności prosimy o kontakt z nami.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij