bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Kopciuchy wciąż w natarciu - Stop smog !
20.10.2020

Kopciuchy wciąż w natarciu - Stop smog !

Nasz patrol alarmu smogowego udał się na kolejny objazd, tym razem okolic Warszawy. W ramach akcji Stop Smog sprawdzamy, jak wygląda realna sytuacja ze smogiem i identyfikacja osiedlowych trucicieli na gorąco. 

Weekend z racji deszczu i niskiej temperatury sprzyjał gdyż zwyczajnie wszyscy się grzali w ten weekend.

Trasa obejmowała zachodnią część Warszawy: Ożarów Maz, Babice, Leszno, Kampinos a także okolice Łomianki, Kiełpin, Dąbrowa, Izabelin. Generalnie otulina kampinowskiego parku naraodowego- czyli rejony, gdzie ekologia powinna być priorytetem mieszkańców i samorządu. Przecież bliskość kampinowskiego parku jest marketingowym trickiem wszystkich deweloperow i sprzedawców nieruchomości: zamieszkaj ekologicznie w otulinie parku narodowego  !  Czy na pewno ekologicznie ?

Rok temu styuacja nie była różowa, mieliśmy akcję antysmogową w Łomiankach a w/w lokalizacjach smog był intensywny. Musimy powiedzieć, że w tym roku jest lepiej, jak na dużo więcej osiedli i budowanych domów smog jest jakby mniej odczuwalny. Oczywiście za rękę złapaliśmy kilkanaście domów, gdzie kopeć truł całą okolicę i to można powiedzieć w każdej miejscowości był co najmniej jeden bezkarny truciciel trujący sąsiadów. Wrażenie jednak jest pozytywne, dający progres w walce ze smogiem.  Stop Smog !

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij