bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Konferencja w sejmie na temat smogu samochodowego
01.12.2017

Konferencja w sejmie na temat smogu samochodowego

Na organizowanej pod partronatem Wicemarszałka sejmu Stanisława Tyszki konferencji w sejmie, dyskutowano na temat walki ze smogiem oraz jego wpływu na rozwój miast oraz naszego zdrowia.

Duzy nacisk został kładziony przez występujących ekspertów na temat elektromobilności jako sposobu do walki ze smogiem w mieście. Szczególnie aspekt rozwoju sieci wynajmu aut elektrycznych, gdzie wtedy samochody z napędem elektrycznym zastępują spalinowe był często podnoszony podczas konferencji.

Powstały już sieci carsharingowe, które posiadają nowoczesne auta ale nie elektryczne.Sieć Panek posiada auta hybrydowe co prawda, ale nacisk miałbybyć kładziony wg opinii ekspertów INSPRO na rozwój samych aut elektrycznych oraz sieci ich szybkiego ładowania. Auta elektryczne są bowiem drogie w zakupie a poprzez wynajem jedno auto może zastąpić nawet kilka aut spalinowych wjeżdzających do miasta. Żeby jednak kierowcy przesiedli się do carsharingu aut elektrycznych musza jeszcze transportem publicznym dotrzeć do samego miasta.

Duzo poświęcono uwagi naszej mentalności oraz przyzwyczajeń, które istotnie ograniczają efektywność wszystkich sposobów walki ze smogiem. 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij