bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Konferencja dot. polityki antysmogowej
01.12.2017

Konferencja dot. polityki antysmogowej

Konferencja poruszała wiele zagadnień walki ze smogiem. Instytut spraw obywatelskich oraz Instytut Jagielloński poprosili ekspertów i naukowców o przedstawienie prezentacji z zakresu:

- smog a zagospodarowanie przestrzenne

- przyczyny powstawania smogu

- walka ze smogiem w mieście

- polityka antysmogowa na przykładzie Radzymina,

- jak rozwiązać problem smogu transportowego

W debacie i konferencji wzięli udział poza organizacjami społecznymi i mediami równiez politycy ze wszystkich frakcji politycznych obecnego sejmu.

Cieszy fakt, że wszyscy zaczynają dostrzegać olbrzymi problem smogu w naszym kraju. Na konferencji podkreślono, że duża praca czeka nad zmianą mentalności nasz samych. Wskazywano np: że miejscowości uzdrowiskowe lub reklamujące się jako uzdrowiska np: Żywiec, de fakto są najbardziej zanieczyszczonymi miastami w Europie. Problem smogu w uzdrowiskach i przekroczenia stężeń PM jest dużym problemem dla naszego zdrowia.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij