bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Kocioł na pellet Sas Bio Efekt 23 kW -  opinie
26.03.2018

Kocioł na pellet Sas Bio Efekt 23 kW - opinie

Firma Sas to jeden z najstarszych producentów kotłów c.o w Polsce, obok takich firm jak Ogniwo, Zębiec, Cichewicz. Nie dziwi zatem fakt, że w zestawieniu znalazły się modele BioSolid i Biofefekt.

Wysokie miejsce w emisji spalin:  CO2 68, OGC 7, Pył 17 - czołówka testu kotłów na pellet. Bogate wyposażenie, cena jednak wyższa niż kotłów nr 1 i nr 2 choć w srodkowym przedziale cenowym, są drożsi...

Wyposażenie kotłaStal kotłowa P265GH o gr. 6 mm, elementy kotła oraz paleniska stal nierdzewna 1.4301,sterownik (ST-550zPID), wentylator (system kontroli przepływu powietrza - AIR FLOW CONTROL), palnik SAS MULTI FLAME (moduł sterujący praca palnika, grzałka do rozpalania, mechanizm ruszt ruchomych, fotokomórka – czujnik ognia, czujnik temp. podajnika), termometr, szuflada popielnicowa, zawór bezpieczeństwa, komplet narzędzi do obsługi kotła, panele ceramiczne, turbulator spalin, zasobnik paliwa z czujnikiem otwarcia klapy, czujnik temperatury spalin, ogranicznik temperatury bezpieczeństwa STB, stopki regulacyjne (nie dot. kotłów pow. 36kW)

Zalety urządzenia:

- bogate wyposażenie

- gruba stal

- doświadczenie producenta i dobre opinie

Wady urządzenia:

- zajmuje więcej miejsca niż np: BioSlim Defro

- przeciętna cena

- dość słaba sieć serwisowa ( opinie z internetu )

 

Proszę pamietać, że zestawienie zostało wykonane na podstawie danych publikowanych w konkursie TopTen 2017  Polskiej Izby Biomasy, gdzie kotły poddawane są corocznej  ocenie fachowców i ekspertów z politechnik oraz Powietrze Małopolska. My dodalismy punktację za emisję spalin, parametry i wyposażenie oraz ceny. Z racji faktu, że piece na pellet są dużo droższe niż standardowe, cena ma duże znaczenie w teście bo aż 40 % punktacji przyznawane jest za cenę. Zestawienie kotłów jest subiektywnym testem naszego komitetu, udział w zestawieniu jest bezpłatny dla producenta, a wszelkie uwagi prosimy kierować na nasz adres emailowy. Nie jesteśmy idealni, podane dane mogą odbiegać od aktualnych bo wielu producentów usprawnia swoje produkty, dlatego w przypadku zauważenia rozbieżności prosimy o kontakt z nami.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij