bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Kocioł Heiztechnik HT DasPell Gl20 - opinia
27.03.2018

Kocioł Heiztechnik HT DasPell Gl20 - opinia

Wielokrotnie nagradzany kocioł na pellet firmy heiztechnik z Pomorza - DasPell GL zajął 3 miejsce w zestawieniu.

W kategorii emisja spalin zajął czołowe miejsce notując CO2: 30, OGC 14 i PYł 16 co dało 67 punktów. Niestety kocioł poległ w kategorii cenowej z ceną powyżej 14 tys zł czyli aż 50 % więcej niż np Compact Pellet firmy Cichewicz. Cena nie uzsadnia więc parametrów tego pieca. 

O kotle dużo można pisać, bo posiada  bogate wyposażenie.W kotłach HT DasPell GL spalanie następuje w palniku wrzutkowym, do którego dostarczanie paliwa odbywa się poprzez podajnik ślimakowy umieszczony nad palnikiem. Zasyp paliwa następuje przez klapę zasypową zbiornika, zamykaną na zatrzask. Następnie za pomocą ślimaka, napędzanego przez silnik elektryczny połączony z motoreduktorem, paliwo dostarczane jest do palnika. Spalanie następuje dzięki powietrzu dostarczanemu przez wentylator umieszczony w palniku. 

Cena to główna wada urządzenia przez co ustąpił firmie Cichewicz i Defro i zajął 3 miejsce. Czy warto płacić więcej niż za Sasa, Defro czy Cichewicza - naszym zdaniem NIE

Nie do końća nas przekonuje wymiennik z kolumną wodną gdyż to stare rozwiązanie z kotłów stałopalnych, ratowanie się przegrodami jest efektywne, ale jak wpłynie na trwałość urządzenia ? Sam Heiztechnik stosounkowo niedługo produkuje kotły, żeby to stwierdzić.

Zalety urządzenia

- emisja spalin

Wady urządzenia:

- dość przestarzały wymiennik oraz przegrody w kotle, które mogą wpłynąć na trwałość urządzenia

- bardzo wysoka cena zakupu

- bardzo drogi serwis urządzeń ( wg opini w internecie )

 

Proszę pamietać, że zestawienie zostało wykonane na podstawie danych publikowanych w konkursie TopTen 2017  Polskiej Izby Biomasy, gdzie kotły poddawane są corocznej  ocenie fachowców i ekspertów z politechnik oraz Powietrze Małopolska. My dodalismy punktację za emisję spalin, parametry i wyposażenie oraz ceny. Z racji faktu, że piece na pellet są dużo droższe niż standardowe, cena ma duże znaczenie w teście bo aż 40 % punktacji przyznawane jest za cenę. Zestawienie kotłów jest subiektywnym testem naszego komitetu, udział w zestawieniu jest bezpłatny dla producenta, a wszelkie uwagi prosimy kierować na nasz adres emailowy. Nie jesteśmy idealni, podane dane mogą odbiegać od aktualnych bo wielu producentów usprawnia swoje produkty, dlatego w przypadku zauważenia rozbieżności prosimy o kontakt z nami.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij