bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Kocioł grzewczy EEI Pellets 24 Kostrzewa opinia
20.03.2018

Kocioł grzewczy EEI Pellets 24 Kostrzewa opinia

Kotły Kostrzewa kojarzą się jednoznacznie z peletem i biomasą w Polsce. Firma od lat pracuje nad rozwiązaniami, które mają być przystępne cenowo. Trzeba przyznać, że udaje się to częsciowo - firma pracuje nad image w internecie, ma własne forum oraz strony o pellecie. Nie może jednak zatrzeć negatywnych opinii na temat wad swoich produktów oraz serwisu.

Mimo, to EEI Pellets 24 firmy Kostrzewy zajął 7 miejsce w rankingu naszego komitetu. CO2: 81, OGC 5,Pył 22 daje nawet piąte miejsce. Cena kotła jednak ściąga go niżej na 7 miejsce, gdyż naszym zdaniem to kolejny kocioł na pellet, którego cena nie do końca jest adekwatna do korzyści.

Niestety z firmą Kostrzewa jest tak, że tańsze modele kotłów posiadają często zubożone wyposażenie - np: palniki bez czyszczenia mechanicznego a jedynie powietrzem - co niestety nie daje wydajności i przy słabym pelecie po prostu takie palniki się szlakują.

EEI Pellets to kocioł półkowy, czyli wymiennik z czasów kotłów stałopalnych podrasowany jak w kotłach Heiztechnik dodatkowymi przegrodami i szamotem. Przynosi to efekt w obniżeniu emisji - ale czy zda egzamin na kilkanaście lat eksploatacji ? Wątpimy....

Do tego palniki Kostrzewy, chwalone na własnym forum, krytykowane na niezaleznych forach. Dobre tylko na dobry pellet, potem sporo problemów - a serwis Kostrzewy też nie jest niestety wzorem. Wystarczy poczytać fora w internecie. Generalnie więc kocioł mocno kontrowersyjny - ale niska emisja, wpisanie na listę TopTen spowodowały, ze znalazł się w naszym teście porównawczym w finale.

Zalety urządzenia:

- dobra emisja spalin

- urządzenie na rynku od lat - wiemy czego się spodziewać

- boczny palnik - czasami w kotłowi nie ma miejsca na palnik z przodu

Wady urządzenia:

- przestarzały wymiennik półkowy

 

W kotłach Kostrzewa zauwazylismy pewną prawidłowość,  dużo dopłaca się za dodatkowe opcje - wówczas już ceny nie są tak atrakcyjne jak na reklamach firmy Kostrzewa w internecie. Można za podobne pieniadze znależć lepsze kotły w naszym zestawieniu....

 

Proszę pamietać, że zestawienie zostało wykonane na podstawie danych publikowanych w konkursie TopTen 2017  Polskiej Izby Biomasy, gdzie kotły poddawane są corocznej  ocenie fachowców i ekspertów z politechnik oraz Powietrze Małopolska. My dodalismy punktację za emisję spalin, parametry i wyposażenie oraz ceny. Z racji faktu, że piece na pellet są dużo droższe niż standardowe, cena ma duże znaczenie w teście bo aż 40 % punktacji przyznawane jest za cenę. Zestawienie kotłów jest subiektywnym testem naszego komitetu, udział w zestawieniu jest bezpłatny dla producenta, a wszelkie uwagi prosimy kierować na nasz adres emailowy. Nie jesteśmy idealni, podane dane mogą odbiegać od aktualnych bo wielu producentów usprawnia swoje produkty, dlatego w przypadku zauważenia rozbieżności prosimy o kontakt z nami.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij