bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Kocioł grzewczy Compact Pellet firmy Cichewicz - opinia
30.03.2018

Kocioł grzewczy Compact Pellet firmy Cichewicz - opinia

Kolejny produkt z konkursu Topten,  u nas pod względem parametrów miejsce 3-emisja CO2 - 65 , OGC -6, Pył - 28. W kategorii ceny ( 9400 zł ) zajął drugie miejsce z punktami 91 - co w ostatecznym rozrachunku spowodowało, że mając te parametry zajął 1 miejsce w rankingu wg punktacji generalnej. 

Niewątpliwe cena wybiła Compact na pellet na 1 miejsce, jest bowiem nawet 30 % tańszy niż konkurenci z dalszych miejsc a blisko 20 % tańśzy niż Defro BioSlim, które zajęło 2 miejsce.

Kocioł Compact pellet ma budowe płomienicową, z rur bezszwu grubościennych co zapewnia solidność konstrukcji. 3 ciągi spalin w wymienniku - to gwarancja dobrych parametrów i wydajności. Firma Cichewicz to jedna z najstarszych firm produkujących kotły w zestawieniu obok firmy SAS - co daje możliwość zweryfikowania bezusterkowości oraz żywotności kotła. Trudno bowiem mówić o żywotności kotła od producenta, który zaledwie 2- 3 sezon produkuje urządzenia grzewcze - a takich na rynku jest sporo.

Kocioł posiada palnik samoczyszczący własnej produkcji typ MOC ale w opcji może być też palnik KIPI lub Skiepko. W opcjonalnym wyposażeniu też sonda lambda oraz wentylator wyciągowy. Wpływa to co prawda na cenę, stąd dobry poziom początkowy ceny bo potem jak doposażymy ten model kotła, cena już nie jest tak atrakcyjna. Trzeba jednak przyznać, że w seryjnym wyposażeniu kocioł sprawuje się bardzo dobrze i stabilnie, i nie trzeba inwestować w opcje.

Cena - to super atut kotła - poniżej 10 tys zł mamy nowoczesny kocioł, co prawda Kostrzewa ma podobny model nawet tańszy - ale jest 2 ciągowy, nie ma popielnika i szuflady na popiół oraz palnik nie ma czyszczenia mechanicznego - stąd nie załapał się nawet do top 10 zestawienia.

Zalety urządzenia:

- solidny wymiennik rurowy 3 ciągowy

- zintegrowany kosz na paliwo

- samoczyszczący mechanicznie palnik w standardzie

- atrakcyjna optymalna cena

- szuflada na popiół

Wady urządzenia:

- kocioł zajmuje mało miejsca, ale już z palnikiem trochę wiecej

- brak automatycznego odpopielania  

Dodatkowym atutem jest pozytywna opinia użytkowników tego kotła na wielu forach. Generalnie marka Cichewicz ma sprawdzone kotły c.o, wystarczy poczytać opinie użytkowników - którzy mają nawet kilkunastoletnie modele tej marki - które wciaż działają.


Proszę pamietać, że zestawienie zostało wykonane na podstawie danych publikowanych w konkursie TopTen 2017  Polskiej Izby Biomasy, gdzie kotły poddawane są corocznej  ocenie fachowców i ekspertów z politechnik oraz Powietrze Małopolska. My dodalismy punktację za emisję spalin, parametry i wyposażenie oraz ceny. Z racji faktu, że piece na pellet są dużo droższe niż standardowe, cena ma duże znaczenie w teście bo aż 40 % punktacji przyznawane jest za cenę. Zestawienie kotłów jest subiektywnym testem naszego komitetu, udział w zestawieniu jest bezpłatny dla producenta, a wszelkie uwagi prosimy kierować na nasz adres emailowy. Nie jesteśmy idealni, podane dane mogą odbiegać od aktualnych bo wielu producentów usprawnia swoje produkty, dlatego w przypadku zauważenia rozbieżności prosimy o kontakt z nami.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij