bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Kocioł c.o Defro Kompakt Ekopell 16 opinia
19.03.2018

Kocioł c.o Defro Kompakt Ekopell 16 opinia

Kocioł Kompakt EkoPell to kolejna propozycja w zakresie kotłów pozwalających na automatyczne spalanie biomasy w postaci pellet. Zaawansowana automatyka - sterownik z obsługą pomp c.o., c.w.u., dwóch pomp dodatkowych oraz obsługą zaworu mieszającego i układem zapłonu paliwa sprawia, że obsługa kotła sprowadza się do niezbędnego minimum. Wymiennik kotła wykonany jest w całości z wysokiej jakości, atestowanej blachy kotłowej o grubości 6 mm. Ponadto w komorze paleniskowej umieszczono katalizatory ceramiczne, które stabilizują proces spalania oraz czynią go bardziej efektywnym i ekologicznym.

Bardzo dobrze wypadł w emisyjności na zgodność z ekoprojekt i 5 klasą emisji: CO2: 56  OGC 3 Pył 18. To czołówka naszego porównania. Wyposażenie kotła jest bogate, lecz zajmuje trochę miejsca , dostęp do pojemników na popoł oraz boczny kosz - potrzeba większej kotłowni niż w BioSlim tej samej firmy.

Niestety - cena !  Podobnie jak  w kotłach c.o Heiztechnik - nie do przyjęcia dla przeciętnej kieszeni w Polsce. W naszym zestawieniu można znależć wcale nie gorsze kotły za dużo mniejsze pieniadze.

Co nam się podoba ?

- emisja spalin

- bogate wyposażenie

Co nam się nie podoba ?

- zajmuje więcej miejsca niż kompaktowe jednostki na pellet

- wysoka cena zakupu

- dość słaba opinia serwisu ( wg forum Murator)

Piece Defro uchodzą za popularne i udane w Polsce. Warto jednak sprawdzić lokalne opinie o marce, bo wg naszych doniesień, nie jest różowo w wielu rejonach Polski z serwisem i doradzwtem. Wielu dilerów Defro też się nie do końća zna na sprzedawanych produktach. Warto przeczytac kartę gwarancyjną, która dość dobrze chroni producenta a nie klienta u defro.

 

Proszę pamietać, że zestawienie zostało wykonane na podstawie danych publikowanych w konkursie TopTen 2017  Polskiej Izby Biomasy, gdzie kotły poddawane są corocznej  ocenie fachowców i ekspertów z politechnik oraz Powietrze Małopolska. My dodalismy punktację za emisję spalin, parametry i wyposażenie oraz ceny. Z racji faktu, że piece na pellet są dużo droższe niż standardowe, cena ma duże znaczenie w teście bo aż 40 % punktacji przyznawane jest za cenę. Zestawienie kotłów jest subiektywnym testem naszego komitetu, udział w zestawieniu jest bezpłatny dla producenta, a wszelkie uwagi prosimy kierować na nasz adres emailowy. Nie jesteśmy idealni, podane dane mogą odbiegać od aktualnych bo wielu producentów usprawnia swoje produkty, dlatego w przypadku zauważenia rozbieżności prosimy o kontakt z nami.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij