bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Kocioł Bio Pellmax Kołton opinia
18.03.2018

Kocioł Bio Pellmax Kołton opinia

Kocioł Bio Pellmax firmy Kołton znalazł się na 9 miejscu rankingu. W samych testach emisyjnych zajął nawet wyższe miejsce w pierwszej 5 tce, ( emisja CO2 64, OGC 0,4 pył 23 ) - zdobył zatem 88 punktów, lecz w kategorii cena/parametry/jakość już niestety nie było tak wysoko. Powodem jest wysoka cena - powyżej 14 tys zł, co czyni go kotłem trudno dostepnym bez dotacji w zakupie dla Kowalskiego. Opinia klientów jest jednoznaczna, szukają kotłów najlepiej poniżej 10 tys zł a już maksymalnie 12 tys zł. 

Eksperci oceniając kocioł Kołton, zakwalifikowali go do listy Topten ( konkurs bazowy dla naszego porównania ). Biorąc pod uwagę opinie ekspertów w kategorii badania emisyjne i sprawność, nasz komitet weryfikował jeszcze poziom cenowy urządzenia oraz wyposażenie oferowane w tej cenie.

I tu Bio Pellmax wypada całkiem dobrze, bo na wyposażeniu seryjnym ma wentylator wyciągowy, zawirowacze spalin, które właśnie fajnie zebrały emisję spalin obniżając ją do bardzo przyzwoitego poziomu. Do tego dochodzi zaawansowany sterownik oraz różne opcje koszy na opał. Budowa wymiennika ze stali 6 mm jest jednak dość archaiczna , półkowe wymienniki spalin to czysta adaptacja kotła węglowego i tu poza ceną, mocno obniżyło to ocenę urządzenia.

Co nam się podoba ?

- niska emisja

- bogate wyposażenie

Co nam się podoba ?

- wysoka cena

- przestarzały wymiennik półkowy, o dość niskiej sprawności - ratują go zawirowacze i wymuszony spręż przepływu spalin. 

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty oceny tego kotła oraz opinie, zajął 9 miejsce.

Proszę pamietać, że zestawienie zostało wykonane na podstawie danych publikowanych w konkursie TopTen 2017  Polskiej Izby Biomasy, gdzie kotły poddawane są corocznej  ocenie fachowców i ekspertów z politechnik oraz Powietrze Małopolska. My dodalismy punktację za emisję spalin, parametry i wyposażenie oraz ceny. Z racji faktu, że piece na pellet są dużo droższe niż standardowe, cena ma duże znaczenie w teście bo aż 40 % punktacji przyznawane jest za cenę. Zestawienie kotłów jest subiektywnym testem naszego komitetu, udział w zestawieniu jest bezpłatny dla producenta, a wszelkie uwagi prosimy kierować na nasz adres emailowy. Nie jesteśmy idealni, podane dane mogą odbiegać od aktualnych bo wielu producentów usprawnia swoje produkty, dlatego w przypadku zauważenia rozbieżności prosimy o kontakt z nami.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij