bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Jak smog wpływa na nasze zdrowie i nas zabija
02.12.2018

Jak smog wpływa na nasze zdrowie i nas zabija

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że paląc czym popadnie i zadymiając okolicę przyczyniają się do śmierci swoich sąsiadów. W artykule lekarz rzeczowo opisał wpływ smogu na nasze zdrowie. Trzeba pamiętać, że aż 44,5 tys ludzi umiera rocznie z powodu smogu - trudne do uwierzenia ? Przeczytaj co powoduje smog w naszym organizmie.

 

Długotrwałe przebywanie w smogu, a tak zimą jest praktycznie w całej Polsce powoduje trwałe uszkodzenie błon śluzowych i tkanki miękkiej w naszym ograniżmie. Benzopireny, tlenki sadzy, węgla oraz dwutlenki siarki ze spalania węgla, miału czy śmieci uszkadza nam miękkie tkanki. Nie są one w stanie filtrować toksyn, które wdychamy - wówczas nasz organizm musi przyswajać więcej toksyn niż powinien. Wpływa to na stan zdrowia, obniża odporność a także obniża działanie samych leków i antybiotyków !

Co więcej, zakłocone zostają podstawowe funkcje komórek w tym oddychanie i wymiana tlenu - sprzyja to powstawaniu wolnych rodników - czyli komórek tworzących nowotwory !

Nie dziwi zatem fakt, że Polska przoduje w chorobach nowotworowych a także dzieją się "dziwne" rzeczy - że nie działają lekarstwa, terapie a my często chorujemy. To wszystko zawdzięczamy smogowi !

Ale smog tworzymy my sami ! Sami się zabijamy i trujemy - tolerując palenie czym popadnie przez sąsiada. Zgłaszaj go do straży miejskiej lub jak jej nie ma do NAS ! Zajmiemy się takimi przypadkami gruntownie !

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij