bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Greenway podsumowuje rok 2017
15.01.2018

Greenway podsumowuje rok 2017

30 zainstalowanych ładowarek w 24 miastach, ponad 2 tysiące sesji ładowania miesięcznie, 800 zarejestrowanych użytkowników sieci i nowy projekt unijny pozwalający na dalszy rozwój elektromobilności w Polsce – to bilans działalności Greenway Infrastructure Poland w roku 2017. Spółka budująca największą w Polsce sieć szybkich ładowarek do aut elektrycznych zapowiada zainstalowanie ok. 60 urządzeń w roku 2018.

Obecnie najwięcej, bo aż 5 stacji Greenway, mają do dyspozycji mieszkańcy Warszawy, gdzie zarejestrowanych jest najwięcej aut elektrycznych. Coraz więcej punktów ładowania widać też w centralnej i południowej części kraju wzdłuż autostrady A4. Na północy auto w sieci Greenway można naładować w Toruniu i Gdańsku.

– Pierwsze ładowarki pojawiły się przy dużych centrach handlowych, gdyż te dysponują wewnętrzną siecią energetyczną, pozwalającą na szybkie przyłączenie stacji – wyjaśnia Damian Gadzialski, dyrektor zarządzający Greenway Infrastructure Poland. – To znacznie usprawniło proces i pozwoliło na w miarę szybki rozwój sieci. Właściciele centrów dostrzegają  potencjał wynikający z rosnącego zainteresowania elektromobilnością w Polsce i pragną go zagospodarować, oferując swoim klientom wartość dodaną w postaci możliwości naładowania samochodu podczas wizyty w danym centrum.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij