bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Dopłaty do piecy w programie "Czyste Powietrze "
11.11.2018

Dopłaty do piecy w programie "Czyste Powietrze "

Program " Czyste Powietrze" już działa. Nabory odbywają się poprzez wojewódzkie biura funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, jest ich 16 - w każdym województwie.

Dopłaty do zakupu pieca c.o mogą sięgać nawet 90% dla najsłabiej zarabiających - bo wielkość dopłaty do ekologicznego pieca zależy od dochodów osoby ubiegającej się o dofinansowanie.

 

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program przewiduje dofinansowanie w postaci dotacji lub/i pożyczki m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
  • docieplenie przegród budynku,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej)
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Więcej informacji na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/ oraz na stronie Ministerstwa Środowiska https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij