bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Czysty węgiel nie istnieje !
14.05.2021

Czysty węgiel nie istnieje !

Na wiosnę tego roku wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych rozpoczęło wojnę o ekologiczny węgiel typ ekogroszek  ( naprawdę nie- ekologiczny ) . Chodzi o reklamowanie węgla jako eko w postaci sprzedaży i marketingu ekogroszku, który może i tak naprawdę wprowadza wbłąd mniej świadomych klientów. Są już pierwsze pozwy w tej sprawie.

Nieuczciwy marketing wprowadzający w błąd może być przyczyną zakupu pieca na ekogroszek przez potencjalnych klientów. Clientearth przekonuje m.in, że żaden węgiel nie może być ekologicznym. Nie istnieje czysty węgiel.

Zgadzamy się  z tym w pełni !

O naciskach ekologów wobec ministerstwa klimatu w sprawie delegalizacji węgla ekogroszek pisaliśmy już wcześniej. Szkoda, że ministerstwo nie zajęło się właściwie tym tematem. Znowu ekolodzy muszą samodzielnie dobijać się prawdy sądząc się z dystrybutorami węgla. Można było sprawę wyjaśnić systemowo i i uniknąc niepotrzebnych kosztów a także utraty czasu.

Można tylko na koniec dodać, że istnieją projekty w paru województwach o zakazie dofinansowania zakupu kotłów na ekogroszek. I słusznie ! Szkoda tylko, że rządowy program Czyste Powietrze nadal daje pieniądze na wymianę starego pieca węglowego na nowy, z podajnikiem na ekogroszek !

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij