bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Czy można pozwać Państwo za smog  ?
24.01.2019

Czy można pozwać Państwo za smog ?

Jak donosi portal gazeta.pl aktorka Grażyna Wolszczak wygrała proces ze skarbem Państwa o smog - a konkretnie nie wystarczające działanie naszego Państwa w walce ze smogiem, który ogranicza swobodę obywatelską aktorki.

Ministerstwo Środowiska i Energii zostały zobowiazane do wypłaty 5000 zł zadośćuczynienia w tej sprawie.

Mamy nadzieję, że ten wyrok ośmieli obywateli do zaskarżania naszego Państwa w tej sprawie i rusza lawinowe pozwy lub pozwy zbiorowe za brak efektywnych działań w walce ze smogiem.Niestety problem nie dotyczy obecnego rządu ale praktycznie wszystkich ostatnich rządów z ostatnich lat. Wieloletnie zaniedbania, przyzwolenie społeczne i głupota osiedlowych trucicieli powodują śmierć ponad 44 tys ludzi rocznie, bo tyle osób umiera rocznie.

Styczeń - luty to miesiące grypy - nikt nie dodaje, że z powodu smogu ! Nasz uszkodzone błony śluzowe wręcz wchłaniają toksyny i wirusy co przekłada się na zachorowalność społeczeństwa na choroby górnych dróg oddechowych, które w skrajnych przypadkach prowadza nawet do śmierci. Smog to też przyczyna tworzenia się komórek nowotworowych - pisalismy o tym już .

Nasz komitet może bezpłatnie pomóc w sprawach prawnych dotyczących smogu. Zapraszamy do kontaktu majlowego.

Należy pamietać, że SMOG wpływa nie tylko na zdrowie ale całe nasze życie - nie powinnismy przejawiać aktywności fizycznej na dworze, jeśli jest smog. To istotnie ogranicza nasze prawa i swobody obywatelskie ! Dlaczego mamy tez płacić za lekarstwa - które nasze Państwo w ramach rekompensaty powinno je refundować -  SMOG jest zjawiskiem od lat nie zwalczanym przez nasze Państwo jako jedyne w Europie ! Osoby chore powinny skarżyć Ministerstwo Środowiska i Energii za koszty leczenia - to i tak minimalny poziom zadośćuczynienia jakie Państwo powinno ponosic !

Co powinien zatem zawierać pozew za smog ?

Powinien podnosić problem wpływu smog na nasze zdrowie oraz jak wpływa to na naszą swobodę obywatelską- ogranicza nam prawo do ruchu na dworzu, podróżowania pieszego. Osoby chore mogą podnosić wpływ na zdrowie z prostym dowodem, jeśli tylko chorują zimą - to mamy ewidentny wpływ na poziom naszej odporności smogu.

Kogo sądzić za smog ?

Ministerstwo Środowiska i Energii mają w statusowych obowiązkach zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza w kraju - więc pozywamy oba ministerstwa. Jest sprawą oczywistą do udowodnienia, że działania obu ministerstw nie zmniejszają poziomu smogu - na co są dowody w postaci steżeń PM rocznych i miesięcznych. Działalność straży miejskiej to wręcz często kpina, wyrywkowe kontrole nic nie dają, a ludzie palą czym popadnie - bo na to pozwala nasze ministerstwo. Zakaz sprzedaży starych kotłów c.o kopciuchów to kpina - mozna nadal je kupic jako piece na biomasę niedrzewną nawet w Castoramie - w kazdym sklepie hydraulicznym.

Czego możemy żądać w pozwie o smog ?

Zadośćuczynienia na cele charytatywne albo zwrot kosztów leczenia, jeśli nastapiła utrata przez to pracy albo ograniczenie przychodów to ich rekompensatę.

W miastach gdzie smog jest przewlekły np Kraków, Śląsk możemy skarżyć też miasto. Bo władze miejskie też jak ministerstwa nic sobie nie robią ze smogu jak widać...

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij