bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Czas jazdy na bateriach zimą w aucie elektrycznym
04.01.2018

Czas jazdy na bateriach zimą w aucie elektrycznym

Kolejne pytanie naszych czytelników poza kosztami przejechania 1 km, które pada tej zimy -  ile skraca się czas jazdy na baterii zimą w aucie elektrycznym ?

Promując elektromobilność oraz samochody z napędem elektrycznym musimy rozwiewać mnóstwo wątpliwości naszych czytelników oraz współpracowników m.in na temat trwałości aut elektrycznych, bezawaryjności aut elektrycznych czy czasu jazdy na baterii lub zużyciu energii elektrycznej.

Zimą, częste pytanie to - jak wpływa zima i niskie temperatury na czas jazdy autem elektrycznym ?

Okazuje się, że wielu przeciwników aut elektrycznych promuje usilnie pewne informacje, że drastycznie skraca się czas jazdy na naładowanym akumulatorze zimą w elektryku. Nie jest to prawda, większość aut posiada pompę ciepła która ma chronić baterie przed ujemnymi temperaturami. Ważniejszym pytaniem jest, czy auto elektryczne nocą jest garażowane czy stoi na dworze. Na pewno robi to dużą róznicę, gdyż zawsze bateria przechowywana w niskich temperaturach traci swoją pojemność i sprawność.

Ciekawostką jest przy okazji promowania elektromobilności jako elementu walki ze smogiem fakt, że auta elektryczne budzą skrajne opinie w Polsce : są ich zwolennicy ale też zdeklarowani wrogowie. Ciekawe jest to, że przeciwnicy NIGDY nie jeździli autem elektrycznym ale zwyczajowo mają najwięcej do powiedzenia na ten temat...

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij