bądź ekologiczny

Facebook Facebook
Ceny ogrzewania gazem drożeją w oczach
04.01.2022

Ceny ogrzewania gazem drożeją w oczach

Rachunki grozy za gaz pokazywane w mediach mogą naprawdę wystraszyć !  Kilkaset procent podwyżki może zamknąć każdy biznes czy działalność bardzo szybko.

Poza aspektem kolejnego lekceważenia przepisów i prawa przez lokalne władze i samorządy - zmiana taryf tak jak zawsze śnieg - zaskoczył naszych drogowców czyli władze. Teraz mamy nagonkę na gaz - paliwo ekologiczne i godne polecenia. Czyli znowu będziemy mieli kopcenie, spalanie śmieci i gumowców - żeby zaoszczedzić na kosztach grzania domu. Czyli RESTART całego systemu ? Czy o to chodziło ? Czy ktoś kieruje tym autobusem ?

Jak pokazaliśmy w wielu innych artykułach - lokalne władze niewiele robią w walce ze smogiem. Teraz będzie tylko gorzej bo ci od gazu będą też uruchamiać kopciuchy i spalać co popadnie.

Sytuacja ze smogiem powoli się robi patowa. Nie ma żadnych konkretnych harmonijnych wspólnych działań do walki ze smogiem. Codzienie liczniki pokazują przekroczenie stężeń emisji spalin. Pod koniec 2021 gdy były tęge mrozy cały Śląsk i Małopolska znowu miały przekroczone 6-8 krotnie normy stężenia emisji PM i CO2.

Smog - jak już udowodniono jest przyczyną większości zgonów w Polsce. Pisaliśmy też o ścisłej korelacji smogu z COVID19 . Niestety widać, że walimy głową w mur. Obecnie wszyscy są skupeni na aferze pegasusa, inflacji, lex TVN czy lex Czarnek. Tylko nikt nie dostrzega umierających obywateli z powodu smogu.....

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij